Close

Marzec 23, 2017

Jak wybrać kuchenkę gazową?

Czy uważasz, że to kuchenka gazowa jest tym czego szukasz? Jeśli tak, to ten artykuł przeprowadzi Cię przez niezbędne informacje i wyposażyć się w wiedzę, która pomoże w wyborze i zakupie oraz użytkowaniu pieca.

Kuchenki gazowe tworzą bardzo szeroką grupę, są różne pod względem wielkość, wydajność, parametrów, ceny. Są też małe, ale wydają, lekkie, przenośne i przystępne dla niemal każdego .

Ich stosowanie ma szerszy zakres niż gaz sieciowy, można zabrać je ze sobą na wycieczki, imprezy kilkudniowe, na wakacjach, pola namiotowe i kemping.  Kuchenki są praktycznie bezawaryjne, konserwacja jest łatwa, wystarczy ją rutynowo sprowadzić, czyszcząc po każdym użytkowaniu. Problemy mogą powstać w odniesieniu do zatykania się dyszy lub pęknięcie pierścienia uszczelniającego.  Dużą zaletą jest to, że można kontrolować płomień, co jest bardzo wygodne i można uniknąć nadmiernego przypalenia potrawy. Wybierzmy kuchenkę taką, która będzie pasować do rozkładu kuchni. Zwykle większość urządzeń posiada 4 pola grzejne, jeśli nie mamy dużej rodziny zrezygnujmy z takiej, która posiada bardzo duże pole grzejne.

Zmień nawyki żywieniowe i gotuj np. na parze. Garnek do gotowania na parze jest bardziej ekologiczny, gdyż przez to, ze jest wielopoziomowy, możesz gotować kilka potraw naraz, co pozwala na oszczędność gazu.

W zależności od długości i złożoności gotowania, można wybrać rodzaj gazu. Kuchenka przenośna jest zwykle wypełniona mieszaniną propanu i butanu. Naboje gazowe mają różne wagi, rozmiar i typów połączeń. Butla gazowa może być albo przykręcone do pieca, albo korzystać można z gazu sieciowego.  Większość kuchenek jest tak zaprojektowana, że butla umieszczona powinna być w bliskiej odległości.
Instalacja gazu ziemnego z pewnością nie będzie zakończona w ciągu jednego dnia. Podłączenie gazu ziemnego to proces, który wymaga pewnego nakładu prac i czasu.

Ile energii zużyje kuchenka?

Zależy od nawyków konsumpcyjnych rodziny. Kuchenki gazowe są bardziej wydajne, ale nie szybsze od indukcji. Średnio Butla gazowa o pojemności 11 kilogramów, wystarczy dla 4 osobowej rodzinny na około miesiąc, to koszt gazu około 50 – 60 złotych.

 

zobacz: gdzie najtańszy prąd http://rankingcenpradu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *