Close

Luty 17, 2017

Jak zaoszczędzić na gazie – ogrzewanie mieszkania?

Fakt, że gaz do gotowania i ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych tańszy od energii elektrycznej, co to tego nie ma sporu. Jednak można jeszcze próbować obniżyć koszty ogrzewania gazem. Dajemy Ci kilka wskazówek, w jaki sposób obniżyć rachunek za gaz.

Obniż cenę gazu

Za kWh gazu zapłacisz  0.992 zł, za 1 kWh energii elektrycznej 0,3000, dlaczego więc gaz uważa się za tańszy surowiec? Zależy to od jego wartości energetycznej – dlatego gaz jest tańszy. Dodatkowo, gaz ma większą efektywność spalania co widać podczas gotowania na palniku kuchenki gazowej, palnik jest gorący od temperatury niemal natychmiast, podczas gdy kuchenka elektryczna nagrzewa się stopniowo.

Wymień kocioł

Wymiana starego kotła na nowy, pomoże zaoszczędzić do 30% kosztów gazu. Nowoczesne kotły kondensacyjne mają niższe zużycie paliwa i większą wydajność. Jeżeli sprawność kotła spadła poniżej 80%, należy rozważyć jego wymianę. Inwestycja szybko się zwróci.

Na ile ustawić kocioł?

Kocioł gazowy jest prosty do zaprogramowany wystarczy ustawienie temperatury na 45-55 ° C, aby w domu uzyskać od 19 do 22 stopni. Co w zupełności wystarczy, po co podnosić temperaturę i koszty ogrzewania.

Oszczędzaj gaz wykonując obowiązki

Na gazie można zaoszczędzić przez gotowanie posiłków pod pokryciem. Skręcajmy płomień, aby ogień nie przypalał boków garnka. Odnośnie oszczędzania surowców energetycznych w kuchni więcej przeczytasz tu:

Sposoby oszczędzania energii w domu

Zmiana taryfy

Skontaktuj się z dostawcą gazu, może uda Ci się otrzymać dziesięć procent rabatu za lojalność?  Dowiedz się jakie są różnice w cenach dot, taryf. Ogrzewasz mieszkanie warto sprawdzić czy nie ma upustów dla tych co pobierają więcej gazu niż ci to tyko na nim gotują. skorzystaj z kalkulatora cen gazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *