Close

Lipiec 13, 2017

Założenie instalacji gazowej w domu

Aby mieć gaz w domu konieczne jest jeszcze wprowadzenie gazu do budynku i wykonanie instalacji wewnętrznej. Dobrze jeżeli instalacja była przewidziana w projekcie domu, który złożyliśmy do urzędu, gdy staraliśmy o pozwolenie na budowę.

Wystarczy wtedy, że zlecimy jej wykonanie ekipie z odpowiednimi uprawnieniami (osoby, które mają uprawnienia wskazać nam może zakład dostarczający gaz). W przeciwnym wypadku musimy najpierw kupić projekt i postarać się od nowa o pozwolenie na budowę (dla instalacji gazowej).

Zobacz artykuł: ogrzewanie – gazowe kotły kondensacyjne

Gdy uprawniona ekipa założy instalację, powinna dokonać protokolarnie jej sprawdzenia. Następnie kierownik budowy dokonuje odbioru i umieszcza odpowiedni wpis w dzienniku budowy. Następnym krokiem jest poinformowanie gazowni o wykonaniu instalacji, która wyślę swoich pracowników, którzy dokonają sprawdzenia całej instalacji. Jeżeli testy przebiegną pomyślnie, udajemy się do działu obsługi klienta PGNiG zakładu gazowniczego, aby podpisać umowę o dostawę gazu i od tej pory będziemy mogli z niego korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *