Close

Listopad 14, 2017

Zmiana sprzedawcy gazu – nie bój się tego!

Ostatnio HEG, jeden z alternatywnych sprzedawców gazu przeprowadził wśród swoich klientów badania. Okazuje, że zdecydowana większość ankietowanych jest zadowolonych ze zmiany sprzedawcy.

Zmiana sprzedawcy gazu

HEG badanie wykonał w ubiegłym miesiącu. 9 na 10 klientów HEG odpowiedziało, że jest zadowolonych ze zmiany sprzedawcy gazu. Taka możliwość istnieje od nie tak dawna, bowiem gospodarstwa domowe mogą przenosić swój rachunek za gaz do innego sprzedawcy od trzech lat. Teraz już żaden odbiorca gazu nie jest skazany na państwowego monopolistę. Nadal jednak niewielu odbiorców z tego prawa skorzystało, choć zauważalny jest trend rosnący, tj. z roku na rok przybywa osób decydujących się na zmianę sprzedawcy gazu. Nadal jest to jednak niewielki odsetek – z najnowszych danych wynika, że na ten krok zdecydowało się 108 tys. odbiorców, a odbiorców gazu w Polsce jest około 7 milionów.

Co z formalnościami?

Wielu odbiorców nie decyduje się na zmianę, bowiem obawia się skomplikowanych formalności. Tymczasem sprawa jest bardzo prosta, bowiem wystarczy tylko podpisać upoważnienie a nowy sprzedawca wszystkie formalności bierze na siebie. Odbiorca nie musi się zatem niczym zajmować.

Zadowolenie ze zmiany sprzedawcy

HEG chwali się, że 9 na 10 jego klientów jest zadowolonych ze współpracy. Klienci tego sprzedawcy chwalą sobie kontakt z doradcami, sposób prezentowania oferty gazowej, proces podpisania umowy na sprzedaż gazu, a także sam proces zmiany dostawcy. Ankietowani wyznali, że proces zmiany był prostszy niż uważali. Podkreślali także dzięki zmianie można zaoszczędzić.

Porównywarka cen gazu

To, że nie ma co się bać zmiany sprzedawcy gazu podkreślają także dostępne na rynku narzędzie – EnergiaDirect.pl porównywarka cen gazu. Aby otrzymać porównanie ofert na gaz należy podać tylko kod pocztowy oraz podać profil zużycia, tzn. czy gaz nam jest potrzebny na ogrzewanie, ciepłą wodę czy tylko do gotowania. Mając takie porównanie z pewnością łatwiej jest wybrać najbardziej korzystną dla siebie ofertę gazową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *